CHARDONNAY 2002 slámové

Slámové víno je speciálním druhem přívlastkového vína, které se vyrábí z hroznů vysušených na slámě po dobu tří měsíců. Během tohoto procesu se z bobulí odpařuje voda a dochází ke koncentraci cukrů, kyselin a aromatických látek. Do lisu tak putují hrozny s vyzrálostí přes 27°NM.

Slámové víno má po vykvašení vysoký podíl zbytkového cukru a má velmi intenzivní vůni i chuť. V aroma se rozvíjí tropické ovoce a v chuti dominují nádherné medové tóny. Díky náročnosti výroby je slámové víno opravdovou vzácností a perfetně se hodí pro slavnostní příležitosti nebo jako hezký dárek pro někoho, na kom vám záleží.

Před podáváním doporučujeme víno vychladit na teplotu 9 - 11°C, a na stůl přinést pár kousků výrazného sýra s modrou plísní nebo ořechy.


Odrůda: Chardonnay

Kategorie: slámové víno

Ročník: 2002

Alkohol: 15%

Zbytkový cukr: sladké

449,-

Popis výrobku

Slámové víno je speciálním druhem přívlastkového vína, které se vyrábí z hroznů vysušených na slámě po dobu tří měsíců. Během tohoto procesu se z bobulí odpařuje voda a dochází ke koncentraci cukrů, kyselin a aromatických látek. Do lisu tak putují hrozny s vyzrálostí přes 27°NM. Slámové víno má po vykvašení vysoký podíl zbytkového cukru a má velmi intenzivní vůni i chuť. V aroma se rozvíjí tropické ovoce a v chuti dominují nádherné medové tóny. Díky náročnosti výroby je slámové víno opravdovou vzácností a perfetně se hodí pro slavnostní příležitosti nebo jako hezký dárek pro někoho, na kom vám záleží. Před podáváním doporučujeme víno vychladit na teplotu 9 - 11°C, a na stůl přinést pár kousků výrazného sýra s modrou plísní nebo ořechy.

Další detaily

Ročník:
2002
Přívlastek:
Slámové
Zbytkový cukr:
sladké
Obsah alkoholu:
14,9%
Objem:
0,2
Šarže:
02/10

Zákazníci si také prohlédli

Popular Trending Products